Ман Сити се издъни срещу последния

Манчестър Сити направи грешна стъпка, която може да му коства първото място.

Манчестър Сити стъпи накриво при гостуването на последния в класирането Астън Вила". Двата тима завършиха 0:0, а дебютът на новия мениджър на бирмингамци Реми Гард може да се брои за успешен.

"Гражданите" може да отстъпят първото място във Висшата лига, ако Арсенал победи Тотнъм в дербито на Северен Лондон. А точката за Вила бе първа от август насам.

Гард подмени половината основен състав и заложи на Майка Ричардс, Жордан Амави, Идриса Гай, Карлос Хил, Жордан Верету и Джордан Аю. Тимът атакуваше опасно преди почивката. Сити претендираше за дузпа, когато Рахийм Стърлинг падна в наказателното поле. Именно Стърлинг можеше да се разпише през втората част, но не успя да се възползва от добро центриране на Хесус Навас.

В добавеното време удар на Фернандо с глава срещна гредата, а след това и Фернандиньо не бе точен.