Белгия удари Англия в скучна продукция на резервите

Срещата ще се запомни най-вече с гола на Янудзай Снимка: Getty Images
Срещата ще се запомни най-вече с гола на Янудзай

Белгия надви Англия с 1:0 в очаквано скучен сблъсък от група G на Световното първенство.

С красив гол на Аднан Янудзай през второто полувреме, "червените дяволи" си осигуриха трите точки и първото място в групата. Така те ще срещнат Япония на осминафинал, но на четвъртфинала ще ги чака Бразилия или Мексико.

Англия остава в привидно по-лесния поток, макар че на осминафинал ще срещне Колумбия. Следващият евентуален съперник ще е Швеция или Швейцария.

Тази вечер съперниците излязоха почти изцяло с резервните си състави, тъй като вече си бяха осигурили класирането напред, а и беше под въпрос доколко имат желание да се преборят за първото място в групата.

В самото начало шанс се откри пред Джейми Варди за Англия, после Белгия създаде две положения след грешки в английския защитен вал.

До почивката двата отбора се задоволиха с позиционна игра в пестеливо темпо. Още след края на първото полувреме публиката мощно ги освирка за постната продукция.

В 51-ата минута Янудзай изригна с брилянтен финт срещу Дани Роуз и неспасяем параболичен удар в далечния ъгъл - 1:0 за Белгия.

Англия не успяваше да създава нищо опасно без титулярните си халфове и без голмайстора Хари Кейн в атака. В 66-ата минута обаче дойде най-доброто положение за "трите лъва" - Рашфорд беше изведен абсолютно сам срещу Куртоа, но отправи лош завършващ удар и не уцели вратата.

Две минути преди края Пикфорд отрази опасен шут на влезлия като резерва Мертенс. В последните минути белгийците създадоха още няколко положения и малко не им достигна, за да отбележат втори гол.

В крайна сметка Белгия завършва група G с пълен актив от 9 т., Англия остава с 6.

В другия мач от групата, който беше без значение за следващата фаза, Тунис направи пълен обрат срещу Панама и победи с 2:1.

Африканците бяха по-добри, но получиха нещастен гол в 32-ата минута, когато Хосе Родригес стреля отдалеч, топката се отклони в Ясин Мерия и влезе във вратата за 1:0 за Панама. Попадението беше записано като автогол на Мерия.

През втората част Тунис обърна с голове на Бен Юсеф в 50-ата и Хазри в 65-ата минута след хубави атаки. Така тунизийците приключиха с чест участието си на първенството и взеха първи 3 т., докато пълните дебютанти от Панама приключват с 0 т.