Юве отново взе своето от Лацио

Кедира се разписа победно в средата на второто полувреме.

Ювентус няма загуба от Лацио за първенство от 13 години и отново взе своето от този съперник. Шампионите се поздравиха с минимален успех с 1:0 при гостуването си на "Олимпико". Герой за торинци беше Сами Кедира, който се разписа победно в средата на второто полувреме.

Мачът се игра при много високи температури, а за първи път двубой в Серия "А" беше прекъснат за да се охладят играчите в 27-та минута.

В 66-та минута Кедира се разписа след технично изпълнение в близкия ъгъл, използвайки пас на Пауло Дибала в наказателното поле. За Кедира е второ попадение в два мача, след като се разписа и миналия кръг за успеха с 2:1 над Фиорентина.

Лацио стартира миналата седмица с драматична победа като гост на Аталанта с 4:3 и така остава с 3 точки.

Двата отбора излязоха с фланелки в памет на жертвите от земетресението в централна Италия по-рано през седмицата, като на тези на Лацио пишеше "Винаги с теб Аматриче", посветено на градчето, което пострада най-много.