Лукаку вдъхнови Юнайтед за обрат срещу Челси

Лукаку бележи изравнителния гол, с който Юнайтед се върна в мача Снимка: Getty Images
Лукаку бележи изравнителния гол, с който Юнайтед се върна в мача

Манчестър Юнайтед обърна Челси на "Олд Трафорд" и спечели с 2:1 дербито на кръга от Висшата лига.

Ромелу Лукаку отговори на критиките напоследък, записвайки гол и асистенция, а Джеси Лингард донесе победата на "червените дяволи" през второто полувреме.

През първата част Челси беше по-добрият тим и наложи натиск, а в 4-ата минута Алваро Мората засече центриране отляво и нацели гредата. Алексис Санчес пропусна единствения шанс за Юнайтед в тези минути, тъй като отправи твърде лек удар.

В 32-ата минута перфектна контраатака на Челси завърши с гол на Уилиан. Бразилецът вкара в близкия ъгъл на Де Хеа, който не се намеси особено добре - 1:0 за "сините".

В 39-ата минута обаче нападателите на Юнайтед комбинираха много добре и Ромелу Лукаку завърши атаката с премерен удар с левия крак - 1:1.

През второто полувреме играчите на Жозе Моуриньо играха по-добре, въпреки че Челси отново създаде положения, а Де Хеа не беше докрай убедителен.

В 75-ата минута Лукаку центрира отлично и сложи топката на главата на резервата Джеси Лингард, който отбеляза победния гол за 2:1.

С успеха Манчестър Юнайтед се завърна на второто място в класирането с 59 т., две повече от третия Ливърпул. А Челси внезапно се оказа пети с 53 т.