Игуаин донесе победата на Юве срещу Наполи

Очакваното се случи в 71-ата минута, когато Гонсало Игуаин се отчете с дежурния си гол, но после не се зарадва от уважение към Наполи, където възроди кариерата си. Снимка: getty

Ювентус победи прекия си конкурент за титлата Наполи с 2:1 у дома в дербито от 11-я кръг в Серия А. Бонучи даде предимство на домакините, а Кайехон изравни. Победният гол вкара бившият футболист на неаполитанци Гонсало Игуаин.

В 18-ата минута Сами Кедира нахлу в наказателното поле на противника и получи отлично центриране, но се размина на сантиметри от топката.

Постепенно домакините затягаха обръча около вратата на Рейна, а Лихтщайнер и Игуаин също се отчетоха с пропуски. „Бианконерите“ се изнервиха и съдията Джанлука Роки трябваше да успокоява положението с жълти картони, а Алекс Сандро бе близо и до това да бъде изгонен, след като в рамките на няколко минути фаулира Алан Маркес и Пепе Рейна.

До края на полувремето Гулам изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция, но двете нули останаха на таблото.

В 50-ата минута Бонучи материализира превъзходството на своите, след като в отбраната на Наполи настана пълен хаос, Гулам не успя да изчисти топката, подарявайки я на бранителя на Юве, който от с безпощаден шут вкара.

4 минути по-късно обаче фантастична комбинация между Инсиние и Кайехон доведе до изравняване на резултата – италианецът намери пространството между отбраната и Буфон, а испанският му колега матира стража.

С приближаването на края срещата ставаше все по-отворена, а двата отбора започваха да желаят все по-силно победата.

До края феновете на бяло-черните изтръпнаха след поредица от положение пред Буфон, но до ново равенство така и не се стигна.