Суарес: Знаех, че червеният се задава

Луис Суарес ще пропусне финала за Купата на краля Снимка: Getty Images
Луис Суарес ще пропусне финала за Купата на краля

Нападателят на Барселона Луис Суарес бе изгонен в края на двубоя срещу Атлетико Мадрид и ще пропусне финала за Купата на краля.

Уругваецът критикува решението на съдията Хесус Гил Манзано, след като получи доста пресилен втори жълт картон.

„Засмях се, защото го очаквах. Каквото искаше съдията, това се случи. Бесен съм. Вторият жълт картон дори не беше фаул. Както винаги, съдията не ми даде никакво обяснение“, каза Суарес след равенството 1:1 на „Камп Ноу“.

Благодарение на победата си с 2:1 на „Висенте Калдерон“, Барселона достигна до финала, където ще срещне победителя от другия полуфинал между Депортиво и Селта.

Каталунците доиграха мача с девет души, като малко след почивката втори жълт картон получи и Сержи Роберто. Атлетико също приключи в намален състав, след като Яник Караско бе изгонен 20 минути преди края.