Уелбек изхвърли Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Уелбек полудя от радост след като се разписа срещу Манчестър Юнайтед.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек вкара победния гол за Арсенал на „Олд Трафорд". „Артилеристите" спечелиха с 2:1 и се класираха на полуфинал за Купата на футболната асоциация. Това беше първа победа на лондончани като гост на Манчестър Юнайтед от септември 2006 г.

Уелбек напусна „Червените дяволи" през лятото, когато Луис ван Гаал му каза, че той не е достатъчно добър, за да играе в тима. Нападателят премина в Арсенал, а мениджъра на Манчестър Юнайтед купи играчи за 150 млн. паунда. Сега те изгубиха и последната възможност за трофей, а освен това са зад Арсенал и в класирането на Висшата лига.

Уелбек започна в Юнайтед като шестгодишен и остана в клуба в продължение на 18 години. Това не му попречи да ликува като обезумял след попадението.

Мачът на „Олд Трафорд" започна добре за гостите и те поведоха в 26-ата минута. Начо Монреал бе точен с едва втория си гол за Арсенал в кариерата. Само 3 минути след това Уейн Руни изравни. Нападателят вече има 19 гола за ФА Къп с Юнайтед, с което се изравни с рекордьора по този показател Боби Чарлтън. Това беше и 14-и гол на Руни срещу Арсенал - отбора, на който е вкарал най-много.

След почивката обаче Юнайтед се срина. Първо кошмарна грешка на Луис Антонио Валенсия доведе до втори гол на съперника. Еквадорецът опита да върне на вратаря, но изведе Дани Уелбек, който изпревари Де Хея, бутна топката покрай вратаря и я вкара след това в празната врата.

Кошмарът на Юнайтед се увеличи, когато Анхел ди Мария бе изгонен за два жълти картона. Най-скъпият играч в историята на клуба получи жълт картон за симулация от рефера Майкъл Оливър. Аржентинецът потърси обяснение от съдията и го дръпна за фланелката, за което получи и втори жълт картон.

Така Арсенал се класира на полуфинал за ФА Къп за рекордния 28-и път в историята, изпреварвайки Манчестър Юнайтед (27). Двата отбора държат и рекорда по спечелени купи - по 11.

На полуфинала на „Уембли" Арсенал ще играе срещу победителя от сблъсъка Брадфорд - Рединг. Другата двойка е Астън Вила срещу Ливърпул или Блекбърн.