Лион и ПСЖ не излъчиха победител

Златан се разписа от дузпа за равенството на ПСЖ като гост на Лион.

Лион и Пари Сен Жермен завършиха наравно 1:1 в най-интеренсния двубой от 24-ия кръг на френското първенство. Домакините остават лидери на Лига 1 с актив от 50 точки, а Пари Сен Жермен и Марсилия са равни с по 48.

Лион поведе в 31-та минута, когато Клинтън Нджие разстреля вратаря на парижани Салваторе Сиригу с топовен изстрел Шампионите обаче не се предадоха и м 69-та минута Златан Ибрахимович фиксира равенството от дузпа.

Фекир не успя да изчисти една топка и я прати в краката на Марко Верати, а след това извърши нарушение срещу него за дузпа. Златан пропусна от първия опит, но реферът нареди наказателният удар да бъде пребит, и този път шведът не сбърка.