ФА наказва Алонсо за бруталното влизане срещу Шейн Лонг (видео)

Марко Алонсо може да пропусне следващите три мача на Челси Снимка: Getty Images
Марко Алонсо може да пропусне следващите три мача на Челси

Защитникът на Челси Маркос Алонсо е заплашен да пропусне следващите три мача. От Футболната асоциация са повдигнали обвинение срещу крайния бранител за грубото му влизане срещу Шейн Лонг при обрата до 3:2 срещу Саутхемптън.

Алонсо настъпи лошо Лонг по прасеца при резултат 2:0 за „светците“ в събота, но рефера Майк Дийн не видя положението, въпреки че се случи на няколко метра пред него, и не наказа испанеца.

Маркос Алонсо има до 20:00 часа българско време в сряда да отговори на обвинението.

Ако не оспорва, Алонсо най-вероятно ще бъде наказан за три мача, което означава, че ще пропусне полуфинала от ФА Къп именно срещу Саутхемптън, както и мачовете от Висшата лига срещу Бърнли и Суонзи.

„Беше лошо влизане, трябваше да бъде показан червен картон. Разочарован съм, че никой не го видя. Трима съдии (главният, страничният и четвъртият – б.а.) бяха в радиус от 10-15 метра и нито един не го видя“, каза мениджърът на Саутхемптън Марк Хюз след мача.

Ако Алонсо бе изгонен при резултат 2:0 за „светците“, Челси трудно щеше да осъществи обрата и да открадне трите точки от „Сейнт Мерис“ с два гола на Оливие Жиру и един на Еден Азар през второто полувреме.