Сити смачка Арсенал и вече диша във врата на Ливърпул

Серхио Агуеро наниза хеттрик. Два от головете дойдоха след асистенции на Рахийм Стърлинг. Снимка: Getty Images

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми с Арсенал в дербито на 25-ия кръг от английската Висша лига и постигна победа с 3:1 на своя „Етихад“.

Серхио Агуеро зарадва домакинските фенове с хеттрик, като започна с головете още в 27-ата секунда. Аймерик Лапорт отне топката от Алекс Иуоби центрира добре и аржентинецът отблизо с глава откри резултата.

10 минути по-късно обаче „артилеристите“ изравниха, като че ли, отникъде. Гостите стигнаха до корнер, Начо Монреал отклони топката на близката греда, играчите на „гражданите“ „заспаха“ и Лоран Кошчелни от няколко метра направи 1:1 с глава.

Това беше и последното чисто положение за Арсенал в мача. От там до края Сити бе господар на терена и можеше да изпрати „топчиите“ към Лондон с дори по-изразителен резултат.

В края на първата част Агуеро направи 2:1, след като бе изведен по перфектен начин от Рахийм Стърлинг и оставен на гола мрежа с успоредно подаване на гол линията.

Крайното 3:1 аржентинецът оформи в 61-вата минута и заслужи да си прибере топката след края. Асистенцията отново дойде от Стърлинг. Голът можеше и да не бъде зачетен, но само ако реферът Мартин Аткисън бе видял, че Агуеро играе с ръка.

Така Унай Емери все още няма победа срщеу Пеп Гуардиола. От 12 мача мениджърът на Манчестър Сити е спечелил осем, а четири са завършили наравно.

Успехът означава, че „гражданите“ имат вече 59 точки, само на две зад лидера Ливърпул, и вече дишат във врата на „червените“ преди двубоя им срещу Уест Хем на стадион „Лондон“ в понеделник вечер.

Арсенал пък остава с 47 точки и вече е шести след победата на Манчестър Юнайтед над Лестър с 1:0.