Григор тръгна с победа в Мадрид

Григор стартира с победа участието си на турнира в Мадрид

№1 в българския тенис Григор Димитров стартира с победа участието си в турнира „Мастърс" в Мадрид като спечели в два сета срещу Пабло Карено Буста - 6:2, 6:4. Испанецът е №60 в света и участва в турнира от категорията 1000 с покана на организатора.

В началото на мача Григор допусна испанецът да му вземе първия гейм заради поредица грешки при първия си сервис. След това обаче Димитров спечели четири поредни гейма и наложи контрол на първия сет, а при 5:2 реализира трети пробив в осмия гейм, което му даде първата част с 6:2.

Буста игра доста по-равностойно във втория сет и успя да се измъкне от няколко трудни ситуации в резултата със силен и точен сервис. Сетът стигна до 5:4 за Григор и Буста сбърка две отигравания, които дадоха преднина 0:30 за Димитров, което се оказа достатъчна преднина за спечелването на гейма, а оттам и на мача.

Това е втора победа на Григор срещу Буста, предишната беше през 2010, когато българинът спечели с 6:4, 6:1.

Във втория кръг в Мадрид Димитров ще играе с румънеца Мариуш Копил, който изненадващо отстрани №30 в света Марсел Гранойерс. 23-годишният румънец е №164 в света, а най-доброто му класиране е №124 през септември миналата година. Копил и Димитров са се срещали веднъж досега - на турнира в Стокхолм през 2013, където Григор спечели първата си АТР титла и българинът го победи в два сета.

№14 в света Григор Димитров спечели 45 точки за класирането си за втория кръг в Мадрид, но трябва да защитава 90 от миналата година, когато стигна до третия кръг на надпреварата.