Реал се срина на "Бернабеу", падна от Селта за Купата

Роналдо и Каземиро са помръкнали след последния съдийски сигнал на мача Снимка: Getty Images
Роналдо и Каземиро са помръкнали след последния съдийски сигнал на мача

Реал Мадрид записа втора поредна загуба след серията от 40 мача, в които не беше побеждаван.

Тази вечер Кралския клуб се срина с неочаквано 1:2 на „Сантяго Бернабеу" срещу Селта Виго в първи двубой от четвъртфиналите за Купата на Краля.

В равностоен и двуостър мач съперниците си разменяха атаки, но без да достигат до кой знае колко чисти положения. В средата на второто полувреме обаче паднаха и трите гола само в разстояние на шест минути. Първо Селта откри в 65-ата минута след отлична атака отляво и центриране, което Марсело не успя да избие добре. Топката дойде удобно на Яго Аспас и той без проблеми вкара във вратата на Кико Касия - 1:0.

В 70-ата минута Марсело изравни, като също се възползва от изчистена топка при центриране. Бразилецът дебнеше в наказателното поле, нанесе страхотен удар и от получилия се рикошет резултатът стана 1:1. Веднага след изпълнението на център обаче гостуващият отбор отново поведе. Увисване на защитата на Реал позволи на Яго Аспас да намери Джони и той покачи на 2:1 за Селта.

До края Реал не успя да стигне поне до равенство, като резервата Бензема изпусна от чиста позиция в 83-ата минута и стреля силно над вратата. Така "белите" ги очаква труден реванш на 26 януари, в който задължително се нуждаят от голове на чужд терен.