"Вълците" изядоха беззащитния Арсенал

Унай Емери записа нова загуба и три кръга преди края Арсенал остава извън топ 4 Снимка: Getty Images
Унай Емери записа нова загуба и три кръга преди края Арсенал остава извън топ 4

Арсенал записа много болезнена загуба с 1:3 като гост на Уулвърхемптън и претърпя тежък удар по амбициите си за топ 4 във Висшата лига.

Уулвс вкараха головете си още преди почивката и набързо отказаха съперника, който записа втора поредна загуба след тази у дома от Кристъл Палас.

Рубен Невес откри от пряк свободен удар в 28-ата минута, в 37-ата Мат Дохърти удвои с глава, а в края на частта Диого Жота завърши контраатака за 3:0.

След почивката "артилеристите" успяха да намалят чрез Сократис, който вкара с глава в 80-ата минута, но за нещо повече Арсенал нямаше сили.

Борбата за зона "Шампионска лига" остава ожесточена, а три кръга преди края Арсенал е на пето място с 66 т. Четвърти е Челси с 67, а шестият Манчестър Юнайтед има 64.