Отново Стърлинг герой за Сити с гол в 96-ата минута

Стърлинг е обезумял от радост, след като във втори пореден кръг носи победата на тима си в края Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не допусна грешна стъпка в междинния кръг от Висшата лига и с победен гол в 96-ата минута надви Саутхемптън у дома с 2:1.

Отново Рахийм Стърлинг беше герой за "гражданите" и вкара победното попадение.

Преди това Сити поведе в началото на второто полувреме, когато Кевин де Бройне изпълни коварно пряк свободен удар и топката влетя директно във вратата. В 75-ата минута Ориол Ромеу изравни след комбинация при ъглов удар и изглеждаше, че лидерите в класирането ще загубят две точки от този мач.

В 96-ата минута обаче Стърлинг се възползва от пас на Де Бройне и с прекрасен удар извън наказателното поле донесе победата.

Така Сити запази преднината си на върха в класирането на 8 т. пред втория Манчестър Юнайтед.

Останалите водещи отбори в Англия също взеха трите точки в мачовете си от сряда вечер.

Шампионът Челси надделя трудно над Суонзи на "Стамфорд Бридж" с 1:0, а гола за победата отбеляза Антонио Рюдигер с глава в 55-ата минута след рикошет при удар на Канте. "Сините" направиха доста пропуски и затова победата им си остана минимална.

Далеч по-убедителен беше Арсенал, който удари с 5:0 Хъдърсфийлд на "Емирейтс". Александър Лаказет даде преднина на домакините още в 3-ата минута, а между 68-ата и 72-ата Оливие Жиру, Алексис Санчес и Месут Йозил нанизаха нови три гола. Малко преди края Жиру вкара и второто си попадение.

Ливърпул също взе своето в гостуването на Стоук и спечели с 3:0. Садио Мане откри в 17-ата минута и прекрати головата си суша, а Мохамед Салах вкара два гола през второто полувреме, с които реши мача.