Радост за синовете на Апостола

Гаджев асистира за първия гол на Старокин, а Славчев бе под обичайното си ниво.

Левски не е за отписване, а най-добре го разбра Литекс, който си тръгна от "Герена" разгромен. "Сините" изиграха най-силния си мач от началото на сезона и се поздравиха с изразително 4:1 в най-интересния двубой от 18-ия кръг на "А" група.

Левски зарадва около 6-7 хиляди по трибуните, а сектор "Б" посрещна своите с хореография с балони и транспарант СИНОВЕТЕ НА АПОСТОЛА.

Голмайсторите бяха необичайни, след като Орлин Старокин се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Даниел Димов и Кевин Брю.

Всичко тръгна по план за домакините, които да 11-та минута вече водеха с 2:0. Още във 2-та минута Ларсен Туре изпусна сам срещу Евгени Александров, който изби. При последвалия корнер Александров отново парира удар на Туре, а Даниел Димов при добавката откри с третия си гол този сезон.

В 11-та минута Орлин Старокин удвои с хубав удар от въздуха, след като засече центриране на Владимир Гаджев. Юрген Джазула пропусна да върне гостите в мача в 16-та минута, когато отправи мощен удар към вратата на Левски, но вратарят Илиев докосна кълбото, което се отби в напречната греда.

Десетина минути по-късно отново гредата предпази домакините след изстрел на Джордан. Втората част също започна с летящ старт за "сините". Кевин Брю стреля силно от 23 метра, топката рикошира във Васил Божиков на Литекс и спря в мрежата за 3:0.

Това успокои левскарите, които след час игра допуснаха попадение във вратата си. Вилмар Джордан изскочи сам срещу Илиев и намали, а мощният нападател контузи стража и той бе заменен от Горан Блажевич.

Всичко приключи в 73-та минута, когато  Старокин с втория си гол в мача фиксира крайното 4:1.

Така Левски събра 31 точки и вече е само на 6 след Литекс, който не може да бъде изместен от второто място този кръг.