Юнайтед спря Ливърпул с 2:1

Стивън Джерард получи червен картон броени секунди, след като влезе в игра за Ливърпул

Манчестър Юнайтед спря победната серия на Ливърпул във Висшата лига и спечели гостуването си на „Анфийлд" с 2:1, като през първото полувреме домакините успяха да отправят първия си опасен удар час в 35-ата минута чрез Адам Лалана.

Преди това обаче Мата извезе Юнайтед напред с точен удар в далечния ъгъл на вратата, след като получи топката от Ерера.

За второто полувреме Брендън Роджърс вкара в игра Стивън Джерард, който смени Лалана, но беше изгонен едва 38 секунди след влизането на терена. Джерард получи червен картон след сблъсък с Ерера, като при изправянето си Стивън настъпи умишлено по крака лежащия на терена играч на съперника.

В 59-ата минута Мата удвои аванса на Юнайтед, след като вкара топката във вратата с атрактивна ножица, като преди това получа пас от Анхел ди Мария.

До края на мача Дениъл Стъридж успя да върне едно попадение, точно 10 минути след втория гол на Юнайтед. В крайна сметка Ливърпул се пречупи, след като Юнайтед получи дузпа в самия край, но Рууни не успя да я вкара.

След тази победа Юнайтед се укрепи на четвъртото място, на 5 точки пред Ливърпул, който остана на пета позиция, след като падна у дома пред почетния гост на мача - легендата на футбола Пеле.