Юнайтед се измъчи срещу Лестър, Де Хеа отново спаси "червените дяволи"

Пол Погба и Маркъс Рашфорд изковаха победния гол Снимка: Getty Images
Пол Погба и Маркъс Рашфорд изковаха победния гол

Манчестър Юнайтед се завърна на победния път след равенството 2:2 срещу Бърнли и взе минимална победа с 1:0 като гост на Лестър.

Успехът за „червените дяволи“ дойде изключително трудно и благодарение на единственото попадение на Маркъс Рашфорд още в деветата минута.

Младият нападател можеше да се разпише още в петата, но ударът му с глава от около два-три метра прелетя над вратата. Все пак, Рашфорд отбеляза девет по-късно. Рикардо Перейра сбърка при изнасянето на топката и я подари на Пол Погба, който изведе по прекрасен начин Рашфорд. Англичанинът този път не сбърка и с мощен удар по диагонала матира Шмайхел.

След гола Юнайтед свали оборотите и подари множество положения пред вратата си на Лестър. Домакините обаче така и не успяха да стигнат до изравнително попадение, благодарение и на великолепните намеси на Давид де Хеа.

Испанският страж на няколко пъти трябваше да спасява вратата си в критични ситуации. В 61-вата удар на Джеймс Мадисън от фаул рикошира в стената и попадна в Джейми Варди, който опита задна ножица, но стреля право в Де Хеа. Вратарят на Юнайтед не успя да улови кълбото веднага, но след това го спря точно преди гол линията.

Малко по-късно Де Хеа направи още едно супер спасяване, отразявайки силен удар на резервата Рашид Гезал от пряк свободен удар, който попадаше точно в сглобката на вратата.

Лестър имаше още няколко положения до края, но пропуснаха и тях, за да може Юнайтед да стигне до минималния успех.

Това е девета победа в първите 10 мача на Оле Гунар Солскяер начело на „червените дяволи“. С нея Юнайтед има вече 48 точки и се изкачи временно на петото място, изпреварвайки с една Арсенал, който гостува на Манчестър Сити по-късно в неделя. Четвъртият Челси има 50. Лестър остава на 11-ата позиция с 32.