Барса се откъсна на върха с изстрадани три точки в Мадрид

Меси хвърли много усилия в мача и отново беше водещата фигура за отбора си Снимка: Getty Images
Меси хвърли много усилия в мача и отново беше водещата фигура за отбора си

Барселона увеличи преднината си на върха в Ла Лига с много трудна победа с 2:1 като гост на Хетафе.

Домакините играха храбро и създадоха достатъчно в атака, за да вземат нещо от мача, но не извлякоха най-доброто от положенията си.

Така Барса взе три точки и се възползва от останалите резултати от днес. По-рано вторият и третият в класирането, Атлетико Мадрид и Севиля, завършиха 1:1, докато Реал Мадрид съвсем се отдалечи от челото след фиаското 0:2 срещу Реал Сосиедад.

Каталунците събраха 40 т. от 18 кръга и водят с 5 пред Атлетико, а големия враг Реал вече е на цели 10 по-назад.

Хетафе започна амбицирано мача срещу Барса и в 9-ата минута вкара гол, който беше отменен заради съмнително нарушение в атака, а ситуацията даже не беше разгледана с ВАР.

В 20-ата минута Барселона откри резултата чрез Лео Меси, който реагира най-бързо при една зле изчистена от домакините топка, финтира вратаря и на празна врата откри.

В 39-ата минута Луис Суарес покачи на 2:0 със страхотен изстрел от воле пред пеналта. Последваха интересни ситуации и пред двете врати, а след още няколко положения Хетафе успя да намали чрез Хайме Мата в 43-ата минута.

Второто полувреме започна с нова грешка в защитата на Барса, но Анхел Родригес пропусна. В 59-ата минута Тер Щеген направи знаменито спасяване след силен удар с глава при корнер.

В 67-ата минута Хайме Мата направи невероятен пропуск на празна врата, след като финтира Тер Щеген, но топката му избяга при завършващия изстрел.

Няколко минути по-късно на ход беше Барселона и Меси беше изведен на изстрелна позиция при контраатака, но Сория спря неговия шут.

В 83-ата минута Сория осъществи още едно спасяване срещу Меси, а Хетафе остана в мача до края, но нямаше сили за късно геройство.