Арсенал би Уест Хем и влезе в Топ 5

Санти Касорла откри за Арсенал чрез дузпа в 41 минута

Арсенал спечели като гост с 2:1 срещу Уест Хем и си осигури място в Топ 5 във Висшата лига в края на годината, а „чуковете" се смъкнаха на шестото място.

Головете за гостите вкараха Санти Касорла от дузпа в 41 минута и Дани Уелбек в 44-ата. Уест Хем успя да върне само едно попадение - чрез Куаяте в 54 минута и въпреки, че натиска до края на мача не успя да направи нищо повече.

Това е първа домакинска загуба на Уест Хем от август насам, а мениджърът на домакините Сам Алърдайс беше докаран до бяс от съдията, който отмени гол на Алекс Сонг заради засада. Сонг изстреля топката от воле от почти 20 метра, но попадението му не беше зачетено.

След деветата си поредна победа срещу Уест Хем във всички турнири Арсенал се изравни по точки с 4-я във Висшата лига Саутхемптън и е само на 3 точки от третия Манчестър Юнайтед. Арсенал и Саутхемптън са с по 33 точки, начело е Челси с 46, а Уест Хем остана с 31.

Загубата се оказа неприятна изненада за Уест Хем, тъй като досега тимът имаше шест победи в последните си седем домакински мача, но масираните атаки, на които домакините подложиха Арсенал просто не бяха достатъчно качествени и резултатни.

В другия късен неделен мач Нюкасъл успя да спечели с 3:2 у дома срещу Евертън и изпревари с 1 точки Ливърпул в битката за деветото място - 26 срещу 25.