Коледа за Лудогорец - незабавно!

Марселиньо сигурно вече си мечтае за няколко дни без футбол, тренировки и разузнаване на поредния съперник.

Децата чакат Коледа заради подаръците, елхата и магията на вечерта със снега отвън. Шейната, елените, усмихнатите хора и онзи несравним уют...

Празниците обаче не могат да дойдат достатъчно скоро и за тези, които са на ръба на силите, раздадени в работата за последните месеци.

Познато, нали?

Лудогорец в своята работа доста се раздаде през тази есен. В четвъртък вечер от 22,05 ч в софийския студ шампионите на България ще изиграят 34-ия си есенен двубой.

От 17 юли, когато гостуваха на Слован, те нямат почивка. Падат им се по средно на един мач на всеки 3,7 дни.

Да персонализираме есенното усилие на Лудогорец.

Марселиньо, основният двигател на най-добре работещата машина в българския футбол, се готви за мач №30 срещу ПСВ. В 26 от досегашните е бил титуляр.

Това е по около един двубой на 4 дни от юли досега. Вкарал е и 10 гола, с което доказва колко сериозен е приносът му.

Слагаме на везната Уейн Рууни - несменяемия ас на Манчестър Юнайтед и Англия. В сряда срещу Байер Леверкузен нападателят изигра своя двубой номер 22 за сезона. Къде са 30...?

Та до Коледа Марселиньо има още да почака. Ще минат пет кръга от първенството, та и гостуване на Динамо (Загреб).

И след 36 двубоя за есенния полусезон (ако не му бъде дадена почивка някъде) бразилецът ще седне край семейната трапеза.

Мачът с ПСВ не е решителен за Лудогорец, който вече си осигури класиране.

Въпрос на чест е да не допусне загубата в групата, а въпрос на точки - да вземе нещо за коефициента и на клуба, и на страната ни.

Защото догодина всяка точка ще е ценна.

Холандците дойдоха надъхани да вземат победа, с която да си отмъстят за изненадващото 0:2 от Лудогорец на свой терен.

А и да се доберат до класиране за елиминациите напролет. За младия тим на Филип Коку няма да е провал отпадане, но е въпрос на достойнство и клубни традиции.

За Лудогорец това последното е все още непозната материя. Но успехите си се трупат, а дали един ден традицията ще е дълга и сериозна - това и Нострадамус не би могъл да подскаже.

Засега едва ли някой от играчите на Разград мисли в тази насока.

Те просто искат да дойде Коледа и да опънат крака край елхата без да мислят за поредния мач.