Сари след най-тежката загуба на Челси от 23 г.: Не мога да мотивирам тези играчи

Мениджърът на Челси Маурицио Сари заключи, че "може би не може да мотивира тези играчи" след срамното 0:4 като гост на Борнемут в сряда вечерта.

Загубата бе най-тежката за "сините" в първенството от 23 години насам. След двубоя италианецът държа в съблекалнята тима си повече от 40 минути, обяснявайки, че е искал да поговори с отбора.

Преди десетина дни италианецът обвини своите футболисти в липса на характер след поражението от Арсенал, а снощи за пореден път "сините" изиграха слаб мач в свое гостуване. В резултат на това Челси отстъпи четвъртото място във временното класиране.

"Не мога да обясня какво се случи, защото играхме много добре през първото полувреме. Допуснахме гол в самото начало на втората част, но след това имахме 43 минути, така че просто трябваше да продължим да играем.

Може би вината е моя, защото не съм способен да мотивирам тази група от играчи. Не знам защо. Трябва обаче да разберем много скоро, защото имаме мач след три дни. Разбира се, нещо не е наред с нашата психика.

За мен наистина е трудно да разбера защо това е така. Ако спреш да играеш, можеш да получиш четири или пет гола. Ние спряхме да играем като отбор и спряхме да се защитаваме", коментира разочарованият Сари.