Сити само на три точки зад Челси, но трепери за Кун

Джеймс Милнър стреля към вратата на Евертън в мача, спечелен от Сити с 1:0.

Манчестър Сити удържа 1:0 у дома над Евертън и скъси дистанцията до лидера Челси само на 3 точки във Висшата лига. Шампионите спечелиха със спорна дузпа, реализирана от Яя Туре, но бяха по-добри през целия мач.

За тях обаче се задава и сериозен проблем. Невероятният през сезона Серхио Агуеро се контузи още в 7-ата минута, когато влизане на босненеца Мухамед Бешич от гостите. Агуеро се разплака и се държеше за коляното при напускането на терена.

Кун е вкарал 19 гола в 21 мача за сезона и е вероятно нападателят в най-добра форма извън Меси и Роналдо.

Аржентинецът ще бъде подложен на обстойно изследвания в неделя, но е ясно, че са увредени връзки. Проблемът може и да е малък, но със сигурност Агуеро няма да играе срещу Рома в сряда в дуела, който Сити трябва да спечели, за да продължи в Шампионската лига. Наказан за мача е и Туре.

Стоук разби Арсенал - крайното 3:2 лъже, след като домакините водеха с 3:0 още до почивката.

Ливърпул стигна само до 0:0 на "Анфийлд" срещу Съндърланд, а след края традиционно търпеливата публика на домакините освирка представянето им. Ако във вторник тимът не бие Базел и не се класира за осминафиналите в Шампионската лига, вероятно Брендън Роджърс ще бъде уволнен.

Тотнъм не успя да бие Кристъл Палас - 0:0, както завърши и мачът Хъл - Уест Бромич. Куинс Парк надделя с 2:0 срещу Бърнли.