Байерн попари Хамбургер секунди преди края, голова фиеста във Франкфурт

Рибери намери чудесно Кимих, който от близко разстояние нямаше как да сбърка и донесе трите точки на тима си.

Байерн Мюнхен наказа Хамбургер в двубой от петия кръг на Бундеслигата минута преди края на мача с гол на Джошуа Кимих.

Така шампионът остана с пълен актив от точки, записвайки най-трудния си успех от началото на първенството и има преднина от 3 точки пред преследвача Борусия Дортмунд. Хамбъргер пък продължават с катастрофалното си представяне и имат само една точка.

Байерн през цялото време превъзхождаше съперника си, но играчите на Анчелоти трудно стигаха до чисти положения. Едно от малкото такива бе в 79-ата минута, когато Томас Мюлер стреля много опасно към левия ъгъл, но Адлер за пореден път се намеси авторитетно и запази мрежата си суха.

Стражът на Хабмургер пък няма нито една победа в кариерата си срещу Байерн Мюнхен. В 89-ата минута той беше безсилен, след като влезлият като резерва Рибери намери чудесно Кимих, който от близко разстояние нямаше как да сбърка и донесе трите точки на тима си.

В останалите мачове Борусия Мьонхенгладба победи Инголщат с 2:0, Майнц 05 загуби от Байер Леверкузен 2:3 в голово шоу, Аугсбург се справи Дармщад 98 1:0, а Айнтрахт Франкфурт и Херта Берлин завършиха наравно 3:3.