Рашфорд - новият наркотик на Юнайтед

Един от многото колажи след фурора на Маркъс. Феновете на Юнайтед намериха новия си наркотик.
Добър изпълнител е на статични положения
Рашфорд бележеше доста за юношеските формации на Юнайтед от статични положения. При наличието на Мата, Рууни и Депай обаче едва ли често ще получава шансове. Все пак в тяхно присъствие може да се усъвършенства още повече.
Нападателят се бе разписвал в Европа и преди Мидтиланд
Той отбеляза срещу ПСВ в младежката лига на УЕФА. А също и срещу Волфсбург. Играеше в отбора под 21 години, а е само на 18...
Роден е през 1997-а - ден след победа на Юнайтед с 6:1
Ражда се ден след като Юнайтед бие Уензди с 6:1 с голове на Солскяр, Шерингам и Анди Коул. През този сезон Уес Браун прави дебюта си.
Ники Бът е голям фен на младока
Шефът на академията и един от прочутия Клас 1992 Ники Бът много харесва играта на Маркъс. Определя го като много експлозивен и винаги готов да се нагърби със сериозна работа на терена.
Маркъс можеше да е в Сити
Интерес към Рашфорд имаше от градския съперник Манчестър Сити, но той предпочете да остане верен на "дяволите".
Маркъс идва от същия клуб, от който пристигна навремето и Дани Уелбек
Става въпрос за прочутата академия Флетчър Мос, която работи в сътрудничество с Юнайтед. Оттам са още Уес Браун, Равел Морисън, Камерън Бортуик-Джексън и др.
Като цяло е страхотен реализатор
През този сезон има 8 гола в 15 мача за 18-годишните на Юнайтед, 3 от 7 за 19-годишните и 9 за тима до 21. И пак да напомним, че е само на 18 и отскоро е в клуба.
Вече е печелил трофеи в клуба
През 2014-а е част от отбора, който спечели Milk Cup - традиционен турнир в Северна Ирландия. Той е в отбора на Юнайтед до 16 години.
Рашфорд още няма страница в Wikipedia
Дори и в този момент някой може да пише за него. Май наистина дойде време...

Съдбата си знае работата. 18-годишният Маркъс Рашфорд разбра, че ще започне като титуляр за Манчестър Юнайтед срещу Мидтиланд само десетина минути преди началото на мача, но съвсем не изглеждаше смутен от предизвикателството.

Антони Марсиал получи контузия по време на загрявката и Луис ван Гаал нямаше друг избор, освен да хвърли тийнейджъра в боя срещу датчаните, които водеха с 2:1 след първия двубой.

От първите му минути на терена личеше увереност у младока, но часът му настъпи през второто полувреме. Юнайтед имаше шанс да изравни общия резултат още преди почивката, но Хуан Мата пропусна дузпа в 43-та минута и двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1.

Напрежението на "Олд Трафорд" растеше, но в 63-та минута дебютантът Рашфорд се разписа след подаване на Мата.

Така той стана най-младият голмайстор за Манчестър Юнайтед в европейските клубни турнири на 18 години и 117 дни.

Той изпревари досегашния рекордьор Джордж Бест, който вкара за първи път на 18 години и 158 дни в турнира за купата на панаирните градове срещу шведския Юргорден през октомври 1964-а.

Четвърт час преди края роденият в Манчестър тийнейджър реализира и второто си попадение в мача след добра работа на Гийермо Варела за 3:1, с което изведе Юнайтед напред в общия резултат, а в останалите минути Ерера и Мемфис решиха категорично изхода на сблъсъка.

И съвсем нормално в петък сутринта Рашфорд се събуди неимоверно по-известен в целия свят. Суперлативите валят за младока, а на Острова вече го сравняват с Рууд ван Нистелрой.

Социалните мрежи също са засипани с хвалебствия за нападателя. Фен на Юнайтед направи колаж и показа новия си наркотик, а друг отбеляза, че за 12 минути Рашфорд има повече голове в Европа, отколкото Еден Азар за цял сезон.

Дали Маркъс и останалите младоци ще са наркотикът, който ще извади Юнайтед от блатото?

Трудно е да се повярва, че нещата ще се случат с магическа пръчка, но представянето на Рашфорд в четвъртък вечерта дава огромни надежди.

Вижте в галерията интересни факти за тийнейджъра.