Германия взе 8 от 8 с разгром, Англия обърна Словакия на "Уембли"

Маркъс Рашфорд беше в основата и на трите гола при победата на Англия с 2:1 над Словакия

Германия и Англия продължават с победите в своите квалификационни групи по пътя към Световното първенство през 2018 г.

Германците постигнаха осма победа от осем мача с разгромно 6:0 в домакинството на Норвегия, а Англия направи обрат за 2:1 срещу Словакия.

В първите 50 минути на своя мач Бундестимът вкара пет гола, а можеше да вкара и още. След двайсетина минути игра резултатът вече беше 3:0 след голове на Месут Йозил, Юлиан Дракслер и Тимо Вернер. Преди края на полувремето Вернер се разписа за втори път, а след почивката Леон Горецка направи 5:0 и темпото съвсем спадна. Все пак в 79-ата минута Марио Гомес вкара още едно попадение, за да бъде разгромът пълен.

Така на практика Германия вече може да се счита за участник на Мондиал 2018, тъй като е на първо място в група "С" с пет точки пред втория Северна Ирландия два мача преди края на квалификациите.

Доста повече трудности имаха англичаните тази вечер на своя "Уембли" срещу втория в групата Словакия.

Гостите откриха още в 3-ата минута след груба грешка на Маркъс Рашфорд, който тръгна да финтира и загуби топката в своята половина. Станислав Лоботка се възползва и се разписа сам срещу Джо Харт.

Последвалият натиск на Англия даде резултат към края на полувремето. В 37-ата минута Рашфорд центрира от корнер на близката греда, където Ерик Дайър се промъкна и майсторски отклони топката във вратата за 1:1.

В 59-ата минута самият Рашфорд се реабилитира напълно с много точен удар извън наказателното поле, с който донесе победата на англичаните.

Така Англия поведе с 5 точки на словаците в група "F" и също на практика вече се класира за Световното в Русия.