Паулиньо спаси Барса, Дембеле се контузи

Каталунците с труден успех в покрайнините на Мадрид Снимка: getty
Каталунците с труден успех в покрайнините на Мадрид

Отборът на Барселона продължава да е безгрешен в Примера дивисион и взе четвърти пореден успех.

Каталунците победиха като гост мадридския Хетафе в покрайнините на столицата, след като постигнаха пълен обрат през второто полувреме.

Резултатът бе открит от японеца Гаку Шибасаки след страхотно воле от границите на наказателното поле в 39-ата минута.

Преди това Барселона понесе тежък удар, след като в 25-ата минута рекордната покупка на тима Усман Дембеле напусна с контузия в задната част на лявото бедро.

В края на полувремето Меси изпълни чудесно пряк-свободен удар, но вратарят на домакините някак успя да отрази шута му.

През втората част Барселона все пак взе своето благодарение на силно включване от страна на резервите си.

Денис Суарес, който замени Андрес Иниеста на почивката, изравни в 62-ата минута с фалцов удар от наказателното поле.

Барса продължи да притиска съперника и в 84-ата минута Меси асистира към Паулиньо, който използва мощта си, за да се справи с двамата централни бранители на Хетафе и донесе победата на каталунците.

Барселона остава на върха в класирането с пълен точков актив и голова разлика 11:1.