Юве отложи шампионските празненства за Страстната събота

Кийн отново се разписа, но Юве не успя да се пребори за точка. Снимка: Getty Images
Кийн отново се разписа, но Юве не успя да се пребори за точка.

Ювентус пропусна да си осигури осмо поредно Скудето в Серия "А" след загуба с 1:2 като гост на СПАЛ. "Бианконерите" имаха нужда от само една точка, за да озаконят трофея.

Резервите на торинци обаче не успяха да се преборят поне за реми в 32-рия кръг на Калчото, въпреки че водеха до 49-ата минута в резултата. За пореден път точен беше Мойзе Кийн (30), но след почивката Кевин Бонифаци (49) и Сержио Флокари (74) нанесоха едва втора загуба на гранда през тази кампания в шампионата.

Напълно очаквано, наставникът на Юве Масимилиано Алегри даде почивка на голяма част от звездите си, тъй като в сряда предстои реванш с Аякс от четвъртфиналите на Шампионската лига след 1:1 в Амстердам.

"Бианконерите" пък ще търсят шампионската точка следващата събота - Страстната събота преди Великден, когато на "Алианц" пристига Фиорентина.