Марсело имаше нещастието да си отбележи автогол
Хърватите спокойно можеха да направят равен, въпреки че Бразилия игра по-добре. Но получи и подарък...
Неймар бе героят за бразилците
Звездата на Барселона отбеляза два гола

Японският рефер Юичи Нишимура реши мача на откриването на световното първенство, удряйки сериозно рамо на домакините от Бразилия срещу храбрия тим на Хърватия.

Балканците загубиха с 1:3, но играха като равен с равен с петкратния световен първенец.

Съдията отсъди скандална дузпа за "селесао" 20 минути преди края за артистично падане на незабележимия през целия мач Фред. Ловрен само докосна с лявата си ръка нападателя на Флуминензе по рамото, а той се свлече по гръб.

Нишимура на момента посочи бялата точка, а Неймар с голяма доза късмет преодоля вратаря Плетикоса. Изпълнението му бе странно - засили се, спря, заходи наляво-надясно, но в крайна сметка вратарят, някога искан от нашия Левски, бе на косъм от това да спаси.

Иначе мачът започна повече от интересно и неочаквано. Хърватите поведоха за радост на малък червен триъгълник от фенове на фона на бурното жълто море на стадиона в Сао Пауло.

Марсело бе един от многото в "селесао", които в първите минути още не знаеха къде са след емоционалното изпълнение на химна.

Бразилците изглеждаха толкова объркани - да плачат ли, да играят ли... И един от най-просълзените сбърка фатално. В 11-та минута Ивица Олич центрира, Йелавич не успя да стреля, но леко отклони топката и Марсело си отбеляза автогол.

Бразилците реагираха като ужилени, а играчът на Реал даде всичко от себе си, за да се реваншира за грешката си.

След половин час игра стадионът в Сао Пауло изригна. Неймар отправи далечен удар по земя, насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Плетикоса, топката се удари в левия стълб и влетя във вратата на Хърватия за 1:1.

В 88-та минута Неймар напусна терена, за да обере овациите на публиката за сметка на Рамирес, след като бе материализирал подаръка на Юичи Нишимура около четвърт час преди това.

В заключителните секунди на срещата направилият силен мач Оскар фиксира крайното 3:1. При една бърза контра футболистът на Челси се разписа с далечен удар в долния десен ъгъл на вратата на Стипе Плетикоса.