Заради два автогола Лампард не успя да спре Челси на "Стамфорд Бридж"

Фабрегас празнува отбелязването на третия гол във вратата на гостите. Той си остана единственият играч на Челси, който се разписа тази вечер Снимка: Getty Images

Челси се класира на 1/4-финал за Купата на лигата след трудна победа с 3:2 над гостуващия Дарби Каунти.

След като миналия кръг отстрани Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", Дарби и този път игра храбро, но имаше малшанса да си отбележи два автогола.

Мениджърът на втородивизионния тим Франк Лампард е легенда на Челси и при завръщането си на "Стамфорд Бридж" не беше далеч от това да поднесе изненада.

Още в 5-ата минута домакините поведоха с автогол на Фикайо Томори, който не успя да изчисти слабо центриране по земя на Дзапакоста и го отклони в собствената си врата. Томори е собственост на Челси и е преотстъпен в Дарби Каунти.

Само 4 минути по-късно гостите изравниха с хубав гол на Джак Мериът с изстрел в далечния ъгъл. После Уагхорн можеше да им донесе преднина, но сам срещу Кабайеро стреля право във вратаря.

В 21-ата минута Дзапакоста отново центрира и този път беше ред на Ричард Киог да отклони в своята врата - втори автогол и 2:1 за Челси.

Отговорът на Дарби пак беше бърз и в 27-ата минута Мейсън Маунт поднесе топката отляво към Уагхорн, който не сгреши за 2:2.

В 41-ата минута Сеск Фабрегас даде нова преднина на Челси с удар до гредата и резултатът стана 3:2.

Така и петте гола паднаха през първата част, но след почивката също не липсваха интересни положения. Двамата вратари Карсън и Кабайеро направиха по няколко спасявания, за да запазят резултата.

В 85-ата минута Кабайеро се намеси два поредни пъти. Устремът на гостите продължи и в 89-ата минута Дейвид Нюджънт беше изведен на стрелкова позиция, но уцели гредата. Така с доста мъки Челси все пак удържа преднината си.

Други два лондонски отбора, Тотнъм и Арсенал, също продължават напред в турнира след победи тази вечер.

"Шпорите" спечелиха с 3:1 градското дерби срещу Уест Хем с два гола на Хюн-Мин Сон и един на Фернандо Йоренте. Лукас Перес отбеляза попадението за "чуковете".

Арсенал победи Блекпул с 2:1 на "Емирейтс". Щефан Лихщайнер откри в 33-ата минута с първия си гол за клуба, а в 50-ата минута Емил Смит-Роу удвои.

Няколко минути по-късно обаче Матео Гендузи си изкара втори жълт картон и беше изгонен, а с човек по-малко Арсенал допусна гол от Поуди О'Конър в 66-ата минута.

В 84-ата голмайсторът О'Конър направи грубо влизане срещу Обамеянг и получи директен червен картон, заради което и Блекпул завърши с 10 души.