Нов кошмар за Барселона преди Ел Класико

Меси подаде за гола на Неймар, но не успя да се разпише и Барселона стигна само до точка на "Аноета".

Барселона посреща първите дни на седмицата на Ел Класико в лошо настроение, след като стигна само до точка при гостуването си на Реал Сосиедад - 1:1.

Каталунците са втори и вече изоставан на 6 точки от големия си съперник Реал Мадрид, който в събота спечели у дома срещу Спортинг Хихон.

След скучно първо полувреме, в което опасните положения почти липсваха, домакините откриха резултата в 53-та минута, когато Да Силва Вилиан Жозе довкара избития от Тер Щеген удар на Карлос Вела.

Шест минути по-късно обаче Барселона стигна до изравняването, след като Меси засече ниско центриране на Неймар.

В 65-та минута Луис Суарес вкара топката във вратата на Сосиедад, но голът му бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно гредата спаси гостите от Барселона след удар на Вела, а секунди след това Хуанми отбеляза, но попадението му бе отменено заради засада.

Барселона приема Реал Мадрид на "Камп Ноу" на 3 декември, събота, от 17:15 ч. наше време.