Гневът на Моуриньо към играчите е оправдан: 4 извода след издънката на Юнайтед

Какво липсва на Лукаку в последните мачове и защо поведението на играчите разгневи Моуриньо - вижте в изводите след неочакваната загуба на Юнайтед Снимка: Getty Images
1.Гневът на Моуриньо е оправдан

На първо място направи впечатление, че след поражението Специалния беше необикновено критичен към собствените си футболисти – нещо, което си е позволявал рядко през славната си кариера. Обикновено при неуспех той предпочита да насочва вниманието към противника, съдиите, към самия себе си и към всякакви други неща, а критиките към играчите да оставя за съблекалнята. Но този мач си беше битка при тежки условия, в които скромният отбор на домакините показа повече агресия и желание за победа.

„Не очаквах толкова слабо първо полувреме”, разпали се Моуриньо след фиаското. „Тимът, който започна с повече енергия, който изигра мача на живота си, той победи. Разочарован съм, но истината е, че бяха по-силни от нас. Заслужавахме да бъдем наказани. Хъдърсфийлд даде най-доброто от себе си, както аз харесвам и както трябва да бъде. Те дадоха всичко, агресия, желание, мотивация, саможертва, а ние не го направихме”.

Гневът на Моуриньо се насочи и конкретно към Андер Ерера заради казаното от футболиста след мача: “Чух Андер Ерера в интервю след мача да казва, че отношението и желанието не са били на нужното ниво. О, Господи! Когато някой играч признава това, мисля, че трябва футболистите да ви дадат пресконференция и да обяснят защо е така, защото аз не мога да го обясня. Дори приятелски мач да изиграем с такова отношение, каквото показахме днес, ще съм разочарован, камо ли мач от Висшата лига”.
Снимка: Getty Images

2.Линдельоф не показва, че заслужава мястото си в отбора

Водеща теза след мача беше, че слабото включване на шведския защитник е коствало мача на Юнайтед. Линдельоф влезе принудително в 23-ата минута, след като Фил Джоунс се контузи, и пет минути по-късно Пол Инс го завъртя като пумпал с два финта, за да се стигне до гола на Мууй за 1:0. После Линдельоф се размина с една висока топка и я остави да падне зад него, за да може Депоатр да направи 2:0 сам срещу Де Хеа.

Логично, критиките към защитника заваляха, а Моуриньо беше осмян, задето се е съгласил да плати 30 млн. паунда за него. „Не искам да съм жесток, но десет минути след като Виктор Линдельоф влезе в игра, Манчестър Юнайтед получи толкова голове, колкото в предишните си осем мача във Висшата лига”, отбеляза Даниел Тейлър от Guardian. Моуриньо обаче не насочи директни обвинения към своя бранител и настояваше, че отборът му е бил слаб още от първата минута и си е получил заслуженото.

3.Лукаку се нуждае от Погба, за да блести

Контузеният Пол Погба липсва много на целия отбор на „червените дяволи”, но изглежда най-много липсва на Ромелу Лукаку. Двамата се разбираха прекрасно на терена преди травмата да извади французина от игра. Оттогава Лукаку няма същата резултатност, защото не получава добри топки нито от центъра, нито от крилата. Самият белгиец центрира отдясно, за да асистира на Рашфорд при вчерашния гол на отбора, но това не е основната му задача. Само че просто все още никой в Юнайтед не си взаимодейства с Лукаку така, както Погба го правеше и това е основен проблем в момента.
4.Мачът с Тотнъм другата седмица се оказва повратен момент

Юнайтед вече изостава на пет точки зад Манчестър Сити в класирането и е само с три пред Тотнъм, който даже още не е изиграл мача си от кръга срещу Ливърпул. В следващия кръг Манчестър Юнайтед посреща „шпорите” и рискува само след 10 кръга да изостане твърде много от челото. Именно в предстоящия мач футболистите на Моуриньо ще трябва да покажат съвсем различна настройка, а самият наставник едва ли може да си позволи отново да „паркира автобуса”, както направи в дербито срещу Ливърпул. Просто вече нищо различно от победата не върши работа на „червените дяволи”. Още повече, когато в 11-ия кръг им предстои гостуване на Челси...

Манчестър Юнайтед претърпя първа загуба за сезона във Висшата лига по доста неочакван начин - пълен срив при гостуването на новака Хъдърсфийлд и 1:2 краен резултат.

Домакините прекратиха серията си от седем мача без победа с първи успех над Юнайтед от 1952 г. А „червените дяволи" си получиха заслуженото, след като отстъпиха по борбеност и агресивност на водените от Дейвид Вагнер „териери".

Показателно е и че съперникът на Манчестър Юнайтед в този мач не беше вкарвал гол от 16 септември насам, а през първата част отбеляза два пъти и това беше достатъчно за победата, макар че Маркъс Рашфорд върна едно попадение в 78-ата минута.

Какви са причините за издънката и как Жозе Моуриньо се обърна срещу играчите си вижте в галерията с четирите извода след загубата на Юнайтед.