Юнайтед с коледен рекорд

Капитанът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни отбеляза два гола при успеха на "червените дяволи", който бе и 50-ти, постигнат в деня след Коледа

Манчестър Юнайтед затвърди добрата форма, в която се намира през последните два месеца.

След като записаха равенство с Астън Вила в миналия кръг, с което сложиха край на серията си от шест поредни победи, "червените дяволи" победиха Нюкасъл с 3:1 в домакинството си от 18-тия кръг на английската Висша лига.

Срещата на "Боксинг дей" бе осма поредна, в която Юнайтед не допуска загуба. По този показател Манчестър Юнайтед се превърна в първия английски отбор, който има 50 победи в срещите, играни в деня след Коледа.

Победата остави Юнайтед на третото място във временното класиране, на шест точки от втория Манчестър Сити.

Резултатът откри Уейн Рууни в 23-та минута, а в 36-та отново той направи преднината на Юнайтед два гола. В 53-та минута след асистенция на капитана на "червените дяволи" дойде и третият гол, дело на Робин Ван Перси.

Малко преди края Папис Демба Сисе направи загубата на Нюкасъл по-достойна, реализирайки дузпа, отсъдена след нарушение на Фил Джоунс.

По-малко от 48-часа след победата над "свраките", играчите на Луис Ван Гаал ще гостуват на Тотнъм в мач от 19-тия кръг на Висшата лига.