Уилямс се превърна от грешник в герой за Евертън

С приближаването на края Евертън стесняваше обръча около Чех, а в 86-ата минута Ашли Уилямс надскочи всички при един корнер и донесе обрата на своите. Снимка: getty

Серията от 14 мача без загуба на Арсенал във Висшата лига намери своя край на „Гудисън Парк“, след като футболистите на Арсен Венгер отстъпиха с 1:2 на Евертън. В другия двубой от 16-ия кръг, игран по същото време, Борнемут победи с 1:0 шампиона Лестър.

Гостите поведоха и с доза късмет, след като пряк свободен удар, изпълнен от Санчес, рикошира в Ашли Уилямс и матира Стекеленбург. В края на първата част обаче Шеймъс Коулман изравни, а Уилямс, който имаше доза вина при първото попадения в срещата, се реваншира по перфектен начин, носейки 3-те точки в заключителната част.

Двубоят стартира с лек домакински превес, докато „топчиите“ изпитваха трудности с изграждането на по-стойностни атаки, с които да затруднят съперника. Серия от грешки на „карамелите“ и неразбирателство между централните им бранители обаче опропасти оптимистичното им начало.

В 18-ата минута Фил Ягиелка извърши нарушение на границите на наказателното поле, а зад топката застана Алексис Санчес, който не изпълни по възможно най-добрия начин прекия свободен удар, но след рикошет в краката на Ашли Уилямс, топката изненада вратаря Маартен Стекеленбуг и влетя във вратата.

Домакините обаче съвсем не се обезкуражиха и продължиха да действат настъпателно, а усилията им бяха материализирани минута преди края на първото полувреме, когато Бейнс достави отлична топка в противниковото наказателно, а Шеймъс Коулман засече с глава, за да възстанови равенството – 1:1.

Веднага след почивката и двата тима потърсиха гола, а най-чистото положение пропиля Месут Йозил в 54-ата минута, когато бе фронтално на вратата, но ударът му мина над напречната греда.

В 70-ата дойде възможността и за „карамелите“, когато Ромелу Лукаку пое на централната линия, надбяга Габриел и продължи на самостоятелен рейд, но само за да отправи неточен удар.

В последните секунди чешкият вратар на „артилеристите“ се включи в нападение, а съотборниците му максимално застрашиха съперника. Така и обаче не реализираха.