Григор го направи и на трева - шампион!

Шампион! Григор спечели и развя българско знаме на награждаването.
Ето го нашият шампион!
Снимка и от съблекалнята с трофея, екипировката и бутилката шампанско за победителя.
Триумф!
Финалът бе изпитание и за класата, и за нервите на българина.
Мачът с Лопес продължи над 2 часа и половина.
Снимка преди мача - а каква битка бе само!
Шарапова стискаше палци от трибуните.

Григор Димитров го направи! Шампион вече и на трева!

Българската звезда в тениса взе четвъртата си титла в ATP веригата, надигравайки в невероятна битка Фелисиано Лопес на финала на турнира в Куинс - 6:7, 7:6, 7:6 за 2 часа и 32 минути.

Успехът означава, че Григор има пълен комплект титли и от четирите настилки - печели в зала в Стокхолм, на твърд корт в Акапулко и на клей в Букурещ.

Какъв мач, колко емоции!

Григор се разплака в края, подари ракета и топка на възрастна британка от първия ред, а на трибуните зрителите очевидно се влюбиха в нашето момче. Там беше и Мария Шарапова, която аплодираше бурно и накрая се радваше с широка усмивка.

Григо загуби първия сет в тайбрека, но не и надеждата. Това бе първият му финал на трева, а единственият му мач досега с Лопес бе загубен преди 4 години пак на този турнир.

След 7:6 във втория сет, дойде решителната част, а там нещата не тръгнаха добре - пробив за испанеца при 1:2. Но при 3:4 Димитров отвърна с пробив и вкара мача в трети тайбрек. При 7:6 за нашия в него, Лопес прати топката в мрежата - триумф!

Григор взима 250 точки за ранглистата, с което вече е само на 130 от топ 10. Взима и 90 100 евро от наградния фонд, а и влиза във финалната права на подготовката за "Уимбълдън" като победител.