Наполи изхвърча от Купата на Италия

Наполи приключи безславно участието си за Купата на Италия Снимка: Getty Images
Наполи приключи безславно участието си за Купата на Италия

Лидерът в италианското първенство Наполи изненадващо отпадна от Купата на Италия след домакинска загуба с 1:2 от Аталанта.

Така небесносините приключват участието си в турнира на четвъртфинал, докато Аталанта с бившия футболист на Лудогорец Хосе Луис Паломино в състава си продължава напред и ще срещне Ювентус или Торино на полуфинала.

Тази вечер гостите откриха резултата в 50-ата минута. След добра атака и центриране отляво шут на Корнелиус беше блокиран, но Тимоти Кастане направи неспасяема добавка за 1:0.

Наполи не успяваше да изравни, а реферът не им даде дузпа двайсетина минути преди края, защото прецени, че Толой не е играл умишлено с ръка в наказателното си поле.

В 81-ата минута Кирикеш се подхлъзна фатално при контраатака на Аталанта и остави Алехандро Гомес да напредне и да покачи на 2:0.

Три минути по-късно Наполи върна едно попадение чрез гол с глава на Дрис Мертенс, засякъл центриране на Инсиние. Това обаче не беше достатъчно и Аталанта удържа победата.