Наполи отново на върха след обрат над Болоня

Мертенс за пореден път беше на висота, а Инсиние му асистира за последния гол в мача Снимка: Getty Images

Наполи победи с 3:1 Болоня като домакин и отново излезе на върха в Серия "А" с точка повече от втория Ювентус.

Важната победа дойде след обрат в резултата, тъй като Наполи получи гол още в първата минута. Тогава Родриго Паласио се разписа с глава, но само 4 минути по-късно Ибрахима Мбайе си вкара автогол и възстанови равенството.

В 37-ата минута дойде най-спорният момент - Кайехон беше леко дръпнат в наказателното поле, а реферът прецени, че това е достатъчно, за да свири дузпа за Наполи. Дрис Мертенс вкара от бялата точка и домакините поведоха с 2:1.

В 59-ата минута Мертенс вкара втория си гол при контраатака и подсигури успеха на тима си.

По-рано през деня Интер отново разочарова феновете си и стигна само до 1:1 с аутсайдера СПАЛ.

"Нерадзурите" водеха до самия край след автогол на Франческо Викари в началото на второто полувреме, но в 90-ата минута при разбъркване пред вратата на Интер Алберто Палоски вкара с глава и донесе точката на тима си.

Интер остава четвърти в класирането с 44 т. и вече е на цели 13 от първото място.