Лацио е господарят на Рим след класика в дербито

Кайседо (с номер 20) отбеляза първия гол за лациалите.

Синята част на Рим ликуваше в събота вечер, след като Лацио победи Рома с 3:0 в римското дерби от 26-ия кръг на Серия "А". Лациалите отбелязаха по едно попадение във всяко от полувремената и подчиниха градския си съперник.

Първото полувреме предложи доста добър футбол, а още в 12-ата минута "орлите" ликуваха. Корея изведе Фелипе Кайседо в наказателното поле на Рома, еквадорецът се измъкна от централните бранители Федерико Фасио и Жуан Жезус, след което преодоля и стража Робин Олсен и изпрати топката в опразнената врата.

Десетина по-късно Един Джеко имаше добър шанс да изравни, но вратарят Стракоша отрази удара му.

Малко след началото на второто полувреме Николо Дзаниоло, който бе обезличен от защитата на Лацио, застраши вратата на домакините с удар по земя, но топката мина встрани от целта. В 67-ата минута пък Стракоша направи добро спасяване след опасен далечен изстрел на Алесандро Флоренци.

В 72-рата минута Федерико Фасио бе изпреварен от Хоакин Корея и спря непозволено аржентинеца в наказателното поле. Това доведе до дузпа в полза на Лацио и появилият се в игра през второто полувреме за "орлите" Чиро Имобиле не сгреши от бялата точка за 2:0.

Секунди преди края на редовното време Каталди фиксира класиката, а Рома доигра мача с 10 човека заради червен картон на Александър Коларов.

Рома е пети в класирането с три точки пред градския си съперник, но и с мач повече.