Салах се контузи тежко, но Ливърпул намери друг герой

Мохамед Салах бе изнесен на носилка след сблъсък с вратаря на Нюкасъл Мартин Дубравка Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели гостуването си на Нюкасъл с 3:2 в изключително труден мач, в който „свраките“ на два пъти успяваха да изравняват резултата.

В добавка, Юрген Клоп трябваше да се справя с контузия на Мохамед Салах, но намери перфектния жокер, който остави „червените“ в битката за титлата.

Бившият мениджър на мърсисайдци – Рафаел Бенитес, начело с когото клубът спечели последния си голям трофей – този от Шампионската лига през 2005 година, бе на крачка от това да го лиши от шампионската титла, но надеждите на „червените“ продължават да са живи.

Ливърпул откри рано-рано резултата. В 13-ата минута Върджил ван Дайк бе оставен тотално непокрит при центриране от корнер на Трент Александър-Арнолд и с глава даде аванс на гостите.

Само седем по-късно обаче „свраките“ изравниха. След хубава хубава и центриране отдясно, Мат Ричи шутира, ударът му се превърна в подаване към Рондо, който също стреля, Александър-Арнолд спря топката на голлинията с ръка, но Кристиан Атсу не сбърка при добавка. Това, може би, спаси ТАА от директен червен картон.

Нюкасъл продължи да натиска и Айосе Перес удари горната греда, стреляйки от малък ъгъл.

Секунди по-късно Ливърпул отново излезе напред. Мохамед Салах направи 2:1, засичайки прекрасно центриране от Александър-Арнолд. Така Ливърпул се превърна в първия отбор в историята на Висшата лига с двама бекове с поне 10 асистенции в един и същи сезон, като и Александър-Арнолд, и Анди Робъртсън имат вече по 11.

При този резултат дойде и почивката, но девет минути след подновяването на играта Саломон Рондон изравни, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на гостите след ъглов удар и с диагонален шут матира Алисон.

В средата на втората част неприятен инцидент извади Салах от игра. Вратарят Дубравка излезе за една висока топка и се сблъска с египтянина, който бе изнесен на носилка със сълзи в очите.

На мястото на Салах като резерва се появи Дивок Ориги, който се превърна в герой. Четири минути преди края на редовното време белгиецът засече с глава центриране от спорен фаул на друга резерва – Джердан Шакири, и донесе победата за мърсисайдци на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Победата означава, че Ливърпул отново излезе начело с актив от 94 точки, на две пред Манчестър Сити, който в понеделник приема Лестър. Нюкасъл остава на 14-ата позиция с 42 пункта.