Момчето за големите мачове отново е тук. Юнайтед подчини Ливърпул на "Олд Трафорд"

Маркъс Рашфорд отбеляза и двата гол за Манчестър Юнайтед при победата с 2:1 над Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе голямото дерби с Ливърпул, стигайки до победа с 2:1 на своя "Олд Трафорд". И двата гола за домакините бяха дело на 20-годишния Маркъс Рашфорд, а попадението за "червените" падна след нелеп автогол на Ерик Байи.

Двубоят започна мечтано за Юнайтед, който поведе още в 14-ата минута. Давид де Хеа прати дълга топка в противниковата половина, тя бе отклонена с глава от Лукаку и стигна до Рашфорд. Младият англичанин изпревари Александър-Арнолд, завъртя се около него и с прекрасен удар по диагонала заби топката в страничната част на мрежата.

Само 10 по-късно отбраната на Ливърпул отново бе хваната неподготвена. Сценарият бе същият - дълга топка от Де Хеа, Лукаку овладя и този път се опита да изведе Санчес, но топката не стигна до него. Върджил ван Дайк обаче не се намеси добре, кълбото се озова в краката на Рашфорд, който с нов страхотен удар в същия ъгъл направи 2:0.

В края на полувремето Хуан Мата имаше прекрасна възможност да направи резултата класически. Испанецът бе оставен напълно непокрит на около 7-8 метра от гол линията, опита ножичен удар, но изпрати топката в аут.

През втората част Юнайтед намали оборотите и бе наред на Ливърпул да атакува. 20 минути след подновяването на играта мърсисайдци стигнаха до гол. Мане центрира в наказателното поле, Байи се опита да изчисти, но вместо това топката се удари в петата му, изненада Де Хеа и влетя в мрежата му.

Ливърпул натискаше в търсене на изравнителното попадение до самия край и на няколко пъти бе много близо, но сгъстената отбрана пред вратата на Де Хеа успя да спре всички опити на Фирмино, Салах и компания, които не бяха на нужното ниво днес, главно заради почти перфектните действия на Юнайтед в защита.

Победата бе изключително важна за Юнайтед, тъй като бе в директен сблъсък за втората позиция в класирането. Тимът на Жозе Моуриньо има вече актив от 65 точки, вече на пет пред Ливърпул. Манчестър Сити е първи със 78 и мач по-малко.