Франция - какъв спектакъл и 5:2!

Кабай не успя да вкара от 5 метра на празна врата, но Франция нанесе тежък удар на швейцарците и показа зрелищен футбол.

Франция помете Швейцария с 5:2 и си осигури място на осминафиналите на световното. "Петлите" играха вдъхновено, наперено и разрушиха един от най-стегнатите европейски отбори с голям селекционер - Отмар Хитцфелд.

Карим Бензема отново бе солист във френската симфония. Нападателят вкара само един гол, но бе в основата на куп атаки и атракции. Това бе галаспектакъл на "петлите".

Оливие Жиру заби първото попадение с глава в 17-ата минута, след като бе избран да бъде титуляр в мача. Преди няколко дни нападателят на Арсенал бе резерва при 3:0 над Хондурас.
Втори се разписа Блес Матюиди, изведен брилянтно от Бензема, и то само 60 секунди след гола на Жиру.

Карим изпусна дузпа в 30-ата минута, а спасената от вратаря на Швейцария Диего Беналио топка отиде в Йоан Кабай на 5 метра от празната врата. Последва пропуск, който си заслужава да бъде видян - страхотен шут в напречната греда!

В края на полувремето убийствена контраатака изведе Жиру и Матио Валбуена срещу Беналио, нападателят пусна на халфа и Валбуена реализира - 3:0.

Бензема все пак се разписа с удар от въздуха за 4:0, а после Франция съвсем се развихри и изпусна поне още три гола. Петият наниза Муса Сисоко, пак след асистенция на Бензема. Нападателят на Реал е с 3 гола и 3 асистенции в турнира.

Швейцарците се вдигнаха в последните 10 минути, за да спасят честта си. Красиви голове вкараха Блерим Джемаили и Гранит Джака за крайното 2:5. С последния съдийски сигнал Бензема наниза нов страховит шут в мрежата, но реферът не призна гола - дошъл е след свирката.

С 6 точки и 8:2 голова разлика, Франция гледа напред. Швейцария чака решителен мач с Хондурас за второто място.