Леванте рани Барселона за Купата на краля | sportcafe.bg

Леванте рани Барселона за Купата на краля

10.01.2019, 23:04 (обновена 11.01.2019, 00:29)
Леванте - Барселона 2:1

Коутиньо в крайна сметка вкара гола за Барса, който дава доста по-големи шансове на тима в реванша

Леванте победи Барселона с 2:1 в първи сблъсък между двата тима от 1/8-финалите за Купата на Испания.

Резултатът можеше да е далеч по-неприятен за каталунците, които дълго време изоставаха с 0:2 и можеха да получат и още голове - но с гол от дузпа към края те запазиха добри шансове да осъществят обрат в реванша.

Барселона заложи на резерви в мача, като в нападение започнаха Дембеле, Коутиньо и Малком, а Меси и Суарес въобще не бяха в групата.

Защитата на каталунците също беше напълно експериментална и това си пролича от първите минути.

В 4-ата минута домакините поведоха след центриране от фаул и точен изстрел на Ерик Кабако с глава - 1:0.

В тези минути двубоят беше много интересен и пълен с опасни атаки и към двете врати. В крайна сметка втория удар отново нанесе Леванте, когато в 18-ата минута Борха Майорал проби и с лек, но точен удар по земя покачи на 2:0.

До края на полувремето Айтор Фернандес се отличи с решителни намеси на вратата на Леванте и спря Дембеле, Малком, Карлес Аленя и Семедо.

Второто полувреме не беше толкова динамично, но Леванте имаше добри възможности да вкара трети гол и Яспер Силесен трябваше да спасява на няколко пъти.

В 84-ата минута резервата Денис Суарес премина двама противници и нахлу в наказателното поле, където беше препънат.

Отсъдената дузпа беше изпълнена от Филипе Коутиньо, който върна Барса в двубоя - 1:2.

Реваншът е след седмица на "Камп Ноу".

Oще: айтор фернандес  барса  барселона  борха майорал  денис суарес  ерик кабако  испания  каталунците  купа на испания  купа на краля  леванте  обрат  рани  резерви  филипе коутиньо  яспер силесен