ЦСКА прати Левски в кома - 3:0

Сърбинът Неманя Милисавлевич сложи началото на убийствените 7 минути в края на първото полувреме, когато ЦСКА се разправи с Левски.

ЦСКА разпиля объркан и глупав отбор на Левски с 3:0 и срина юбилейния сезон на "сините".

Оттук нататък битката на тима от "Герена" ще е за място в първата седмица, а не за титлата. Това вече е втора или трета криза-кома в клуба за годината след шокиращо загубената титла и ужасяващия старт на сезона.

Дербито се игра сравнително равностойно в първите 30 минути, след което на терена се развихриха "червените".

Тримата най-добри футболисти на игрището - нестандартни левичари, които умеят да правят непосилни за повечето играчи у нас неща, пратиха Левски в кома.

Първо в 31-вата минута Емил Гъргоров пусна фамозен пас за Неманя Мисилавлевич, неуморимия сърбин  в ЦСКА. Той хладнокръвно преодоля вратаря Горан Блажевич и откри.

В 35-ата минута Марсиньо центрира с левачката и Апостол Попов заби отблизо топката с глава във вратата.

И докато левскарите се опомниха от шока, вратарят Блажевич подаде на Милиев, който бе подгонен от Марсиньо и се обърка. Бразилецът отне топката, елементарно елиминира бранителя и пусна на празна врата на Гъргоров. Бадема не сбърка - 3:0.

Не е ясно какво е говорил на почивката Антони Здравков на "сините" играчи, но те излязоха за второто полувреме в същото полушоково състояние, в което се прибраха след първото.

ЦСКА бе на другия полюс - отборът летеше по терена, ентусиазиран и напомпан с адреналин.

Първо Блажевич спаси с върха на пръстите удар на Марсиньо, а после бразилецът стреля в гредата.

В тези минути един четвърти гол правеше нещата неуправляеми и вероятно ЦСКА щеше да разгроми съперника.

Но и така "червеният" празник е пълен. Преди 11 години без 7 дни Стойчо Младенов и ЦСКА разбиха Левски пак с 3:0. От тогава такива резултатите в дербито няма - никой не успя да спечели с повече от 2 гола разлика.

Стойчо пак стана Тройчо, както обичат да го наричат недоброжелателите.

А отборът му спокойно може да се намеси в битката за титлата.

Армейците са на 2 точки зад лидера Лудогорец (с мач повече), записаха 6 поредни победи и не са пускали гол във вратата си вече 704 минути.

ЦСКА е силен, спокоен и със самочувствие, а с триото Марсино-Гъргоров-Милисавлевич може да надиграе всеки съперник у нас.

Левски...? Стогодишнината май няма да бъде отбелязана с пищни празненства, защото сезонът отива към пълен провал.