Рино показа уважение към Лудогорец: Това 3:0 в Разград заблуждава

"Първото полувреме имахме късмет, тъй като вкарахме гол в последния момент. Лудогорец също можеше да ни вкара", заяви Гатузо за мача в Разград. Снимка: getty

Старши треньорът на Милан Дженаро Гатузо демонстрира уважение към Лудогорец, като не ги отписа преди утрешния двубой.

Двата тима се изправят в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа от 22:05 ч, като първата среща в Разград завърши 3:0 в полза на италианския гранд.

Гатузо заяви, че Милан не трябва да се заблуждава от комфортната си преднина, като направи препратка към финала в Шампионска лига през 2005 г., когато "росонерите" водеха с 3:0 срещу Ливърпул на почивката, но впоследствие загубиха след изпълнение на дузпи.

"Това 3:0 от първия мач лъже, ако анализираме срещата в Разград.

Не изиграхме двубой на високи обороти, противникът винаги стигаше преди нас до топката. Първото полувреме имахме късмет, тъй като вкарахме гол в последния момент. Лудогорец също можеше да ни вкара.

От халфовата линия нагоре са много добър отбор, който знае да играе футбол и да седи много добре на терена. Във фаза защита изпитват малко повече трудности. Лудогорец е отбор, който играе футбол. Именно заради това имаме голям респект към тях. Ако си мислим, че сме се класирали е голяма грешка.

Аз наистина мисля това. Като футболист ми се е случвало да водя с 3:0, а след това знаете какво се случи. Утре ние имаме какво да губим", сподели Гатузо.

"Искам да видя на терена нещата, които правим през седмицата. Днес прочетох, че младите Форте и Диас ще играят. Това не е вярно. Няма да бъдат дори в групата. Ще има няколко футболисти, които ще получат почивка, тъй като сме в тежък маратон и играем на три фронта.

Освен Лига Европа, имаме цели в първенството и сме на полуфинал за Купата на Италия. Трябва да уважаваме Лудогорец и да пуснем футболисти, които имат опит.

Нямам против младите футболисти, но противникът е добър.

Днес ще работим тактически за мача. Най-голямото ми притеснение е, че можем да подценим мача. Това е моя работа, да убедя момчетата, че няма да е никак лесно.

Не можем да мислим за жребий. На този етап трябва да мислим за срещата с Лудогорец. При класиране, трябва да се надяваме да имаме късмет, за да се падне отбор, който не е от най-силните или пък е в по-слаба форма. Отборът мисли мач за мач. Много сме далеч от това да мислим за мястото в Шампионката лига, което се дава на победителя в Лига Европа".