Феноменален обрат в Лондон върна Юнайтед на второто място

Лукаку се радва след попадението си за 2:2. Голямата радост за Юнайтед обаче тепърва предстоеше.
Андрос Таунзенд направи добър мач и вкара за Палас, но "орлите" загубиха по болезнен начин.

Манчестър Юнайтед бе много близо до това да запише първа загуба от Кристъл Палас в ерата на Висшата лига, но "дяволите" наваксаха изоставане от два гола и стигнаха до паметен обрат с 3:2 на "Селхърст Парк" в двубой от 29-ия кръг.

Така тимът на Жозе Моуриньо си върна втората позиция, събирайки 62 точки - с две повече от вечния съперник Ливърпул, който е трети.

Домакините започнаха мача доста активно и в 6-ата минута Джеймс Томкинс стреля със задна ножица, но неточно. В ответната атака и Юнайтед пропусна първата си голова възможност. Алексис Санчес отправи удар с глава отблизо, но и вратарят Уейн Хенеси бе излязъл предвидливо и блокира.

В 11-ата минута се стигна и до откриване на резултата.

Кристиан Бентеке задържа топката пред наказателното поле и подаде към Таунзенд, който с прекрасен изстрел от движение прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0.

До края на полувремето нямаше много положения и резултатът остана непроменен, като нищо не предвещаваше това, което щеше да се случи след почивката.

А втората част на "Селхърст Парк" бе в духа на най-добрите английски класики.

Положението на Юнайтед се влоши още повече с ранен втори гол за домакините. В 48-ата минута лондончани Патрик ван Анхолт бе изведен по лявото крило и хладнокръвно реализира в близкия ъгъл за 2:0.

"Червените дяволи" обаче бързо върнаха един гол. В 55-ата минута след чудесно центриране на Антонио Валенсия с глава Смолинг насочи топката в обратния ъгъл за 2:1.

Последва активизиране на Пол Погба, който на няколко пъти опита коварни далечни удари.

Натискът на Юнайтед даде резултат четвърт час преди края, когато резултатът бе изравнен.

Алексис Санчес отправи удар, след който топката рикошира в защитник и се отби в напречната греда. Лукаку се бе пласирал добре и отблизо вкара във вратата на домакините.

Само минута след това Кристъл Палас можеше да си върне преднината като Бентеке стреля опасно с глава и само блестящият рефлекс на Де Хеа попречи да се стигне до нов гол за "орлите".

Вместо това Юнайтед се добра до пълен обрат. В герой за тима на Моуриньо се превърна Неманя Матич, който отбеляза гола на победата секунди преди края на добавеното време с удар с външен фалц извън наказателното поле, след който топката се заби неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Хенеси.

Последната шампионатна загуба на Манчестър Юнайтед от Кристъл Палас датира от 1991-ва - още преди създаването на Премиършип.

"Да, наистина хубав гол - коментира героят Матич след двубоя. - Много съм щастлив за отбора заради важните три точки. На този стадион винаги се играе трудно и сме горди, че постигнахме обрата. Показахме характер. Много е трудно, когато се играе пред такава публика, но се справихме."