Пропусната дузпа от Роналдо не притесни Ювентус

Роналдо пропусна дузпата и не успя да се разпише в мача, но Юве стигна до победата без големи проблеми Снимка: Getty Images

Ювентус продължи наказателната си акция в Серия "А" и победи последния в класирането Киево с 3:0 у дома.

Така шампионите събраха 18 победи от 20 шампионатни мача този сезон, все още са без загуба в калчото и отново дръпнаха с 9 т. пред втория Наполи.

Дъглас Коща откри резултата в 13-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле, после домакините направиха още няколко пропуска, Киево обаче също имаше своите положения.

В края на полувремето "Старата госпожа" дръпна с 2:0 чрез Емре Джан, който отбеляза първия си гол за клуба.

В 52-ата минута Юве получи дузпа за игра с ръка на Матия Бани, но вратарят Сорентино спаси изстрела от бялата точка на Кристиано Роналдо. До края CR7 изпусна още няколко ситуации, но в 84-ата минута резултатът стана класически.

Тогава Даниеле Ругани се разписа с глава след центриране на Бернардески.