Драма в калчото: Наполи доближи издънилия се Ювентус

Разочарованите играчи на Ювентус трябваше да преглътнат равенството срещу изпадащия Кротоне Снимка: Getty Images

Битката за челото в Серия "А" се завърза след 33-ия кръг и изигралите се тази вечер мачове.

Ювентус изненадващо не успя да победи 18-ия в класирането Кротоне като гост и стигна само до 1:1. Алекс Сандро откри с глава в 17-ата минута при бразилска комбинация след центриране на Дъглас Коща. В 65-ата минута обаче Сими Нванкво направи чудесна задна ножица и изравни резултата, с което "изяде" 2 т. на Юве в битката за титлата.

Наполи се възползва и обърна Удинезе с 4:2 на своя "Сан Паоло". Така неаполитанците се доближиха на 4 т. от лидера Ювентус, а в неделя е директният сблъсък между претендентите за титлата.

Удинезе на два пъти излизаше напред в резултата тази вечер, първо чрез Янкто в 31-ата минута. Лоренцо Инсиние изравни в края на полувремето, но в 55-ата минута Сванте Ингелсон вкара първия си гол в Серия "А" и гостите поведоха с 2:1. В 64-ата минута Раул Албиол изравни с глава след корнер, а Аркадиуш Милик изведе Наполи напред в 70-ата. Пет минути по-късно Лоренцо Тонели уби интригата с четвърти гол.

Положението остава драматично и в битката за топ 4. Рома и Лацио постигнаха победи и остават на трето и четвърто място с по 64 т., докато Интер е на точка зад тях.

Лацио изнесе спиращ дъха мач срещу Фиорентина на "Артемио Франки" и спечели с 4:3, макар че домакините поведоха първо с 2:0, а после и с 3:2.

Рано в мача и двата тима останаха с по 10 души, като първо беше изгонен вратарят на домакините Спортиело, а после и Алесандро Мурджа от Лацио. Жордан Верету вкара две попадения, с които Фиорентина дръпна. После реферът даде дузпа за Лацио, но я отмени след консултация с ВАР, а това вбеси треньора на "орлите" Симоне Индзаги, който също беше изгонен.

Въпреки това Луис Алберто и Мартин Касерес докараха резултата до 2:2 още преди почивката.

През втората част Верету оформи хеттрика си за 3:2, но Фелипе Андерсон изравни, а малко по-късно Луис Алберто стана герой с втори гол за крайното 4:3 за Лацио.

При Рома нямаше толкова емоции за 2:1 над Дженоа на "Олимпико".

Ченгиз Юндер откри за столичани в 17-ата минута, а в 52-ата бившият играч на Рома Ервин Зуканович си отбеляза автогол с глава за 2:0. Гостите върнаха един гол в 61-ата минута чрез Джанлука Лападула, но не успяха да се доберат поне до точка, а българинът Андрей Гълъбинов остана неизползвана резерва за тях.

По същото време Милан записа четвърто поредно равенство в шампионата и завърши 1:1 като гост на Торино.

Андреа Белоти пропусна дузпа за домакините в самото начало, а в 9-ата минута Бонавентура откри за Милан. В 70-ата минута Де Силвестри изравни с глава, но в 93-ата беше изгонен за втори жълт картон.