Феновете на Хайдук заплашиха своите с линч след "евроидиотска" вечер

Навиячите на Хайдук трудно ще преглътнат срама.

Феновете на Хайдук Сплит заплашиха футболистите на отбоа с линч заради "евроидиотска" вечер. Хърватският гранд отпадна срамно още след първия предварителен кръг на Лига Европа, отстранен от малтийския Гзира с общ резултат 3:3 и правилото за голове на чужд терен.

20 000 навиячи на стадиона си "Полюд" дойдоха за реванша след комфортна победа с 2:0 на отбора като гост преди седмица. Всичко изглеждаше кристално ясно, когато хърватите поведоха с 1:0 с гол на Басел Хради още в 7-ата минута.

Малтийците, които имат в състава си четирима бразилци, ганаец, италианец и халф от Кот д`Ивоар, обаче не се предадоха.

Джеферсон изравни в 57-ата минута, но трябваха още два гола за чудото. В 69-ата Хамед Коне заби уникално попадени с ножичен удар, а пак той в 6-ата минута на добавеното време вкара по диагонала нов страхотен гол - 1:3.

Ултрасите от Торсида Сплит опитаха да нахлуят на терена, а някои дори стигнаха до играчите. Нямаше бой, защото бързо се намеси полицията.

По улиците на Сплит и във форумите обаче се сипят закани за линч на играчите. Очаква се засилено полицейско присъствие на базата на отбора, тъй като навиячите няма да простят лесно провала. Както и трудно ще преглътнат подигравките от Загреб. Страданието на Хайдук бе повод за радост за всички, които обичат Динамо.