Челси мина през продължения, но стигна 1/2-финал за ФА Къп

Педро се оказа златната резерва и изпрати Челси на полуфинал Снимка: Getty Images
Педро се оказа златната резерва и изпрати Челси на полуфинал

Челси е на полуфинал за Купата на Англия след трудна победа с продължения в гостуването на Лестър.

Тимът на Антонио Конте надделя с 2:1, след като съперниците си размениха по един гол в рамките на 90-те минути, а в края на първото продължение Педро донесе победата на лондончани.

Редовното време протече равностойно, а Челси успя да вземе предимство 4 минути преди почивката. При брилянтна контраатака Уилиан изведе Алваро Мората, който се измъкна от засадата и завърши покрай Шмайхел за 1:0.

Лестър обаче не се отказа и в 76-ата минута стигна до изравнителен гол. След пробив на Марез и центриране отдясно, удар на Ибора беше спасен от Кабайеро, но Джейми Варди направи добавка отблизо за 1:1.

Така се стигна до продълженията, при които и двата тима изглеждаха изморени. В самия край на първото продължение Канте центрира и резервата Педро отбеляза втори гол за Челси - 2:1.

"Сините" са последният полуфиналист в надпреварата и им предстои да срещнат Саутхемптън. В другия полуфинал един срещу друг се изправят Манчестър Юнайтед и Тотнъм.