Изключителен Азар изстреля Челси на трето място

Откриващият гол на Азар тази вечер няма да бъде забравен скоро Снимка: Getty Images
Откриващият гол на Азар тази вечер няма да бъде забравен скоро

С два гола на Еден Азар Челси надви с 2:0 Уест Хем на "Стамфорд Бридж" в 33-ия кръг на Висшата лига.

Победата изкачи отбора поне временно на трето място в класирането, на 2 т. пред четвъртия Тотнъм, на 3 пред Арсенал и на 5 пред Манчестър Юнайтед.

Директните конкуренти на "сините" за топ 4 обаче имат мач по-малко в първенството.

Челси доминираше и владееше положението срещу лондонския съперник, но не създаде много чисти положения. Решителният момент беше в 24-ата минута, когато Еден Азар направи дрибъл през центъра, преодоля няколко противникови футболисти и сам завърши пробива си с левия крак за 1:0.

Малко след това Гонсало Игуаин удари гредата, получилият титулярно място Калъм Хъдсън-Одой също изпусна преди почивката.

През второто полувреме натискът на Челси продължи, но голът на успокоението дойде едва в 90-ата минута.

Азар беше забравен в наказателното поле, получи от Рос Баркли и завърши по диагонала за крайното 2:0.