На кого ще нагарча виното по Коледа

Дербито си е дерби, независимо как се представят двата тима през сезона. Няма по чакан мач в България, а този преди Коледа е и още по-важен за запалянковците... И за футболистите. Снимка: Sportal.bg
Левскарите тръгнаха с оптимизъм в есенното дерби за първенство срещу наглед едва събран и слаб ЦСКА...
... Но не им се получи - Неманя Милисавлевич и компания записаха една от най-сладките "червени" победи в дербитата, сгазвайки "сините" с 3:0.

Подаръци ще има за всички от сърце...

Е, за почти всички. Загубете дербито, отпаднете за Купата, която спасява сезона, и то от вечния съперник, пък да видите тогава едни подаръци...

Левски - ЦСКА на 19 декември. Това звучи смразяващо, с леден дъх, излизащ през устата, а и повече от всякога - това е мач, който не бива да губиш. Защото иначе и Коледата ти отива на кино, и Новата година не вдъхва оптимизъм.

Такава бе 2013-а за двата гранда, че този мач се явява спасителна сламка за някаква надеждица, че новата ще е по-добра.

След 0:0 в първия мач, фаворит няма.

Според формата в последния месец, по-спокоен може би влиза в битката Левски, но нека четем малко и зад резултатите.

Футболисти си тръгват заради неизплатени пари, спря строежът на сектор "А", който бе основна позитивна емоция на левскарите през годината. Случват се неща, които за този клуб са нечувани от времената преди Томас Лафчис.

В Левски няма пари, а резултатите през годината са трагични.

Малко утешение за левскарите е, че зимуват с точка пред ЦСКА, който едва събра отбор през лятото, за да го има в първенството.

"Червените" изпълниха програмата максимум, като оцеляха през 2013-а. Но ако отпаднат от Левски за купата, феновете ще останат с горчив привкус за новата година.

Въпреки 3:0 във вечното дерби за първенство през октомври, ЦСКА направи слаба есен и като цяло - мизерна година откъм спортно-технически резултати.

Да, отпадане в четвъртък няма да е чак трагедия, но все пак - от Левски ще е, което е на ръба на тази дума. За съперника определено това би бил последен удар в година на горчиви разочарования.

5 дни преди трапезата за Бъдни вечер, първото постно ястие е подготвено.

Кой ще излапа обаче паницата с бобеца и за кого ще останат танците до зори, празненствата и облекчението, че поне не е сложена черта на сезона преди Нова година?

Защото освен изреденото дотук, турнирът спасява и целия сезон за един от двата гранда. В първенството те са далеч от златото.

Време разделно, макар и само във футболно-запалянковски смисъл.

След 90, 120 или малко повече (с евентуални дузпи) минути в четвъртък, за едните Коледа ще е тъжничка, а за другите - леко оптимистична.